STRANGER THINGS

Již před rokem nám streamovací společnost Netflix přinesla první řadu vskutku nejlepšího seriálu posledních dob. O rok později dostáváme druhou řadu, a my tu pro vás máme recenzi. 

!!!POZOR RECENZE OBSAHUJE SPOILERY!!! 

27. řijna nám Netflix nadělil Halloweenské překvapení v podobě druhé série Stranger Things. My jsme nezůstali pozadu a shlédly jsme všechny díly. Největší výhodou Netflixu je právě to že tato společnost vypouští všechny díly daného seriálu najednou, a tak si můžete klidně v ten daný den udělat s kamarády maraton. Ale začneme mluvit o seriálu.

Jakmile jsem se začali dívat na první díl Stranger Things, tak nás udivila hned první scéna, ve které se konalo vyloupení v podobě skupiny neznámých lidí. Bylo očividné že se jedná o lupiče. Daná skupina se pak snažila utéct od zákona a unikala před policí. To se jim podvedlo. Díky oné scéně jsme věděli že El (Eleven) není jediné dítě se schopnosti. Dozvěděli jsme se že ona dívka je 008. To nám nedalo spát a museli jsme přemýšlet nad tím jestli extují i další dívky s čísly a superosobnostmi.

Celý seriál se pak zabývá Willovými “Epizodamy”(Noční můry, kdy se Will ocitá ve světě Upside Down). Will ve svých episodách vidí na nebi jakýsi stín stvůry. Willova matka se o svého syna velice bojí a tak sním dojíždí do Howkinsovy laboratoře, kde Willa vyslýchají.

Nesmíme opomenout ani nového člena party kluků. Jedná se o Max, která se ve hrách pojmenovává MAD MAX a hraje si na drsnou holku. Max má také nevlastního bratra, kterého nemá ráda a on na oplátku zase jí.

Nechceme tu zabývat všemi detaily to necháme na vás my se vám snažíme zprostředkovat jen ty nejdůležitější momenty aby zkrátka tento článek neobsahoval mnoho spoilerů. Můžeme se tedy vrhnout na závěr seriálu. Celý seriál pak vyvrcholí tím že se snaží dostat z Willa jakého si démona, který ovládá nestvůry z Upside Down a umožňuje jim dostat se do normálního světa. Nakonec na scénu nastupuje opět Eleven a uzavírá bránu, kterou se příšery dostávají do světa. Celý seriál tak dostatečně působí tak že je ukončený. Jsme zvědavý co se stane skupince kluků a dvou dívek příště.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde