KDY UVIDÍME FILM UNCHARTED A THE LAST OF US.

Fenomenální hry z produkce Naughty dog, se těší veliké popularitě po celém světě.

Uncharted zakončilo svojí cestu čtvrtým dílem a doplnilo jej samostatné DLC. Naopak The Last of Us chystá druhé pokračovaní, které je naplánováno na tento nebo příští rok. Tím nastává otázka zda se chystají nějaké filmy z těchto her.

Filmová verze Uncharted si prochází dlouholetým vývojem, kdy byly ze stolu smeteny některé scénáře, a další začali psát úplně na novo. V aktuálním interview Neil Druckmann (CEO Naughty Dog) vysvětlil proč to tak vlastně bylo.

Podle Druckmannových slov jsou v Naughty Dog strašně spokojení s tím, jak Shawn Levy přistupuje k projektu a je s filmařem a projektem spojený. Je fanouškem do Uncharted a  hře rozumí a chápe i postoj Naughty Dog. Dříve si ve firmě mysleli, že pro ně film v kinech bude něco velkého. Poslední dobou však situaci přehodnotili. Film už byl jednou odvyprávět ve hrách a nemá tedy smysl, aby se investovali další peníze do hrané verze. Druckman také prohlásil, že postavy už víme jak vypadají a casting by byl proto velice náročný.

Režisér Shawn Levy se tedy snaží přijít s novým příběhem (nejspíš s mladým Nathanem Drakem), který by vyplnil mezery mezi hrami. To je podle Druckhamma daleko zajímavější než znovu převyprávět to, co už hráči zažili ve hrách.

Podobně to Naughty dog vnímá i s hranou adaptací The Last of Us. Tvůrci doufají že adaptace nikdy nevznikne.

Co vy na to? Souhlasíte s Neilem Druckmannem?

Jen pro připomenutí, Uncharted je dobrodružná akční adventura inspirovaná Tomb Raiderem a Indianou Jonesem. Nejnovější verzi filmu chystá Shawn Levy. Hlavní roli by si snad mohl zahrát Tom Holland. O filmové verzi The Last of Usse mluvilo naposledy v roce 2014, kolem projektu se motal režisér Sam Raimi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich